Tipy na výlet

Primošten

Jedno z nejkrásnějších chorvatských letovisek. Malebné historické městečko, které Vás oslní nejen svoji architekturou, ale také širokou nabídkou zábavy a gastronomie.

Pomník Panny Marie Loretánské

Při výletu do Primoštenu nesmíte vynechat pomník Panny Marie Loretánské. Nenechte se zmást, pomník se sice nenachází přímo v&nbspPrimoštenu, ale na Primošten se Vám naskytne krásný výhled. Nemusíte se bát! Pokud nejste velcí nadšenci turistiky chůze do kopce v zaprášeném prostředí, můžete téměř do ¾ vyjet autem. Výhled je nádherný, nezapomenutelný a rozhodně stojí za to! Nahoře se můžete občerstvit a nebo si koupit nějaký suvenýr na vzpomínku.
Primošten

Kostel sv. Jíří

Městu dominuje kostel sv. Jíří (sveti Juraj) z 15. století.

Naše zkušenost

Primošten je nádherné místo! Ať se jde kamkoliv, tak mi to všechno přišlo velice útulné a čisté. Moc ráda se sem vracím, i z toho důvodu, že je tu v sezoně relativně míň lidí, oproti Šibeniku apod.

NÁRODNÍ PARK KRKA

Pokud máte vhodné počasí a vhodnou náladu (náladu na lidi) , tak návštěvu národního parku Krka určitě doporučujeme! Rozhodně příjemnější bude zvolit období mimo turistickou sezonu, ale pokud to jinak nejde, tak můžeme doporučit jediné – být mezi prvními u pokladen. Krka je nádherné místo, plné živé přírody a divoké vody u které se Vám až zatají dech. Po cestě se můžete kdekoliv občerstvit, nebo se dokonce i vykoupat, takže plavky a rozhodně foťáky s sebou. Od nás je to zhruba 35 min do Skradinu, kde potom nasednete na loďku, která Vás odveze přímo na místo.
Národní park Krka - Villa Sofia

Naše zkušenost

Snídani a pití jsme si vzali s sebou, abychom byli mezi prvními u pokladen. Potom jsme loďkou přejeli na oficiální místo a začali jsme se kochat. Mezi prvními uvidíte prázdné jezírko, které Vás láká, ale řeknete si, že ještě ne, že až odpoledne. Pozor! Toto místo bude potom plně obsazeno, byla to hlava na hlavě, takže to koupání bylo opravdu zážitkové.

Nicméně výlet se nám moc líbil. Chtěli jsme jet ještě na lodičky, ale nějak jsme nechápali ten systém, takže jsme se na to potom vykašlali,
každopádně všechny ty okruhy rozhodně stojí za to.